Mivel most volt húsvét, és ilyenkor a legtöbb ember nagybevásárlásokat csinált a húsvéti ünnepekre, így hoztam Nektek egy nagyon hasznos alkalmazást, ami megkönnyítheti a következő nagybevásárlásotokat. Sokatok már észrevehette, hogy az utóbbi pár év alatt keményen megemelkedtek sajnos az árak. És ami főképpel dühítő tud lenni, hogy amennyi üzletlánc létezik, annyi ára van a legtöbb terméknek. Nos a Cashmap alkalmazás ebben nyújt nagy segítséget az embereknek, hogy menő okos funkciókkal megtervezhetjük a bevásárlást.
De mielőtt tovább olvasnád a cikket, szeretnék köszönetet mondani a Cashmap csapatának, hogy a teszt idejéig biztosították számomra a Prémium csomag hozzáférését, amit később említek, hogy miért volt szükséges.
Felület
A Cashmap egy átlátható felülettel rendelkezik, ahol sok mindent megtalálhatunk, amire szükségünk lehet.
Kedvenc termékek
Lehetőségünk van elmenteni a kedvenc termékeinket egy listára, ahol megfigyelhetjük azt, hogy a kedvenc termékeink közül mi akciós. Azon kívül van egy szűrő is beépítve, amivel ki választhatjuk az adott üzletláncot, és azon belül szükíti az akciókat a Cashmap.

Kalkulátor és bevásárlólista készítő
Szóval, ha rákattintunk több adott termék kártyáján található Kalkulátorba gombra, akkor egy listát hoz létre a Cashmap, és összefoglalja azt, hogyha azokat a termékeket vesszük meg, akkor mennyi lenne a legkevesebb boltba megvenni azokat, valamint mennyi lenne azok a termékek, ha több boltba vesszük meg. Valamint alternatívákat is felkínálhat minden termékre, amit egyből ki tudunk cserélni. Ha pedig úgy gondoljuk, akkor eltudjuk menteni a kalkulált listát bevásárlólistaként, amit külön üzletláncokra fog bontani.

Egyéb funkciók
Lehetőségünk van továbbá a hűségkártyáinkat elmenteni (természetesen a támogatott üzletláncokért, aminek a listáját a bejegyzés végére tettem)1, valamint van vonalkód leolvasó is, amivel a termék vonalkódja alapján kiadja a keresett termékünket. Valamint természesen van egy kereső is, amivel sok szűrési lehetőségünk van, például ha cukormentes verziót keresünk, akkor bejelölhetjük azt, és akkor csak a cukormentes dolgokat fogja kiadni.
Melyik eszközökön elérhető a Cashmap?
A Cashmap elérhető természetesen már Android és iOS eszközökre, valamint böngészőn keresztül is, a https://cashmap.hu/ webcímen.
És akkor jöjjön az előfizetéses rész
Szóval… A Cashmap (érthető okokból) egy fizetős oldal/alkalmazás, ami azt jelenti, hogy csak aktív előfizetéssel lehet használni.
Azonban aki kiszeretné kipróbálni, annak regisztrációkor automatikusan adnak 14 napos próbaidőszakot, így ki lehet igazából teljesen próbálni a Cashmap-et. Ha pedig letelik az ingyenes próbaidőszak, akkor a következő csomagok érhetőek el:
- Standard (havonta 1.299 Ft): A Standard csomagba megkapjuk a Cashmap összes funkcióját, valamint jár hozzá a Standard ügyfélszolgálat, akik 24 órán belül válaszolnak az e-mailes megkeresésekre.
- Prémium (havonta 1.690 Ft): Nos a tippeim szerint ez a Standard csomag, amit Google Play-en vagy App Store-on belül lehet megvásárolni.
- Plus (havonta 1.999 Ft): A Standard csomagon felül már fél órán belül válaszolnak a megkeresésekre, 2 héttel előbb meg lehet kapni az új funkciókat. Valamint a
Javítási/fejlesztési ötleteinket is felveszik a fejlesztési listájukra, és e-mailben fognak minket tájékoztatni, hogy mikorra üzemezik. - Premium (Havonta 2.999 Ft): A Plus csomagon felül már telefonon is felvehetjük a kapcsolatot a fejlesztőkkel. Fontos, hogy havonta fél órát lehet a fejlesztőkkel beszélgetni telefonon.
Összegzés
A véleményem szerint ez hasznos alkalmazásnak tűnik, kb 2 hete tesztelem és használom. Nem vettem észre nagyon rossz dolgokat, pontos árakat mutat.
Ami tetszik nekem:
A letisztult felülete, hasznos funkciókkal (például a kalkulátor). Valamint az tetszik még nekem, hogy van mobilalkalmazása.
Amin lehetne változtatniuk a fejlesztőknek:
Szerintem lehetne a Cashmap-nek egy ingyenes verziója, ami akár reklámokkal is ki lehet bírni. Valamint az is tök hasznos lenne, ha mondjuk a bevásárlólistánkat ki lehessen nyomtatni, valamint egy statisztika funkciót is eltudnék képzelni, amivel meglehetne egy adott terméket nézni, hogy mennyi emelkedett az elmúlt pár hónapban.
- A támogatott üzletláncok: Aldi, Auchan (Hipermarket, és Online), DM, EcoFamily, Lidl, Penny Market, Rossmann, Spar, és Tesco Hipermarket. ↩︎