Szóval… Az elmúlt pár évben a Mesterséges Intelligencia folyik még a csapból is. Ehhez a csapfolyáshoz körülbelül egy éve csatlakozott az Apple is, a saját késéseivel persze. Most viszont közel egy év után végre elérhetővé vált az Európai felhasználók számára is az Apple Intelligencia, igaz csak az iOS 18.4 felett, ami jelenleg még bétaverzióba érhető el. (Áprilisban válik hivatalosan majd elérhetővé a iOS 18.4)
Elsőbb tisztázzunk valamit
Eléggé kevés eszköz támogatja az Apple Intelligenciát, mivel a futtatásához megfelelő processzor szükséges. Így hoztam egy listát Nektek, hogy milyen eszközzel kell rendelkeznetek.1
- iPhone 15 Pro
- iPhone 15 Pro Max
- iPhone 16
- iPhone 16 Plus
- iPhone 16e
- iPhone 16 Pro
- iPhone 16 Pro Max
- iPad Pro (M1-es csip feletti)
- iPad Air (M1-es csip feletti)
- iPad mini (A17 Pro)
- iMac (M1-es csip feletti)
- Mac mini (M1-es csip feletti)
- Mac Studio (M1 Max csip feletti)
- Mac Pro (M2 Ultra)
Ami még fontos, és én is ebben a hibában ütköztem, hogy az eszköz nyelvét is át kell állítani, hogy tudhassuk használni, és az se mindegy milyen nyelvet állítunk be, mivel Angol-ból is van több féle. Így arról is hoztam egy listát.
- Angol (Ausztrália)
- Angol (Canada)
- Angol (Írország)
- Angol (Új-Zéland)
- Angol (Észak-Afrika)
- Angol (Egyesült Királyság)
- Angol (Egyesült Államok)
- Angol (India)
- Angol (Szingapúr)
- Kína (Egyszerűsített)
- Francia
- Német
- Olasz
- Japán
- Koreán
- Portugál (Brazil)
- Spanyol
Fontos, hogy az eszköz és a Siri is ugyanarra a nyelvre legyen beállítva. A régiót pedig nem szükséges átállítani, mivel nekem magyar régióval is működött. Valamint legalább legyen maximum 10 GB-nyi szabad tárhelyetek, mivel amikor először használjátok, akkor le fog tölteni egy 6 GB-nyi fájlcsomagot, ami azért szükséges, hogy működhessen például az Új Siri, valamint a Genmoji. (Nekem a teszt készültekor 6,21 GB-t foglalt).

Átfogalmazás, stb.
Nos, általában egy alap AI egyik képessége az átfogalmazás, amit megkapunk beépítve, amint szinte minden alkalmazásban, de kifejezetten a Jegyzetekben és a Safariba tudjuk kihasználni. Amikor megnyitjuk ezt az eszközt, akkor van egy pár opciónk, mint például a barátságos szövegre való átfogalmazás, valamint akár listába is tudja átfogalmazni a szöveget.
Safari
Két weboldalon is teszteltem az egészet. Amikor kijelöltem egy szöveget, akkor felajánlta a rendszer azt, hogy át lehet a szöveget fogalmazni. Elsőbb az Apple hivatalos weboldalán teszteltem le, és ahogyan a videón is látszik, a sima átfogalmazó nem nagyon fogalmazta át a szöveget, de viszont a barátságos átfogalmazó az átfogalmazta teljesen a szöveget. Valamint kipróbáltam a listás átfogalmazót, ami pedig listáként röviden összeszedte a lényeges dolgokat a szövegből.
A második webhelyen, ami igazából egy angol nyelvű blog, itt is kb ugyanazt tudta produkálni, mint az előző webhelyen. Igaz itt egy hosszabb szöveggel volt dolga.
Jegyzetek
Ehhez segítséget kértem a Google Gemini-től, hogy írjon nekem egy hosszabb angol nyelvű szöveget az Ötös Lottó szabályairól. Az egyszerű átíró itt azért bugos volt, míg a barátságos az rövidre összefoglalta, de viszont a listás az ugyancsak bugos volt érdekes módon. Lehet az volt itt a gond, hogy már alapból a felsoroltakat is listába tettem, hogy „könnyebb dolga” legyen, de ezek szerint nem lett az.
Szóval azt kell hogy mondjam, hogy azért tökéletesen végzi a dolgát itt, főleg böngészőben. A gyorsasságával szerintem nem volt gond, de az függhet az internettől, meg az eszköztől is.
E-mail alkalmazás
Az Apple Intelligencia által teljesen átalakult az e-mail alkalmazás is, ami kapott egy kényelmesebb felületet. Olyan nagy fületeket kapott felülre, mint a Személyes, Vásárlás, Frissítések, és Promóciók. Valamint a füleknél ha balra húzás mozdulatot csinálunk, akkor láthatjuk az összes beérkező üzenetet.
Egyenlőre azonban kieséses alapon még az angol emaileket szedi kategóriánként, de viszont érdekes módon kevés magyart is fel tud ismerni, mint a Duolingo-s emailek. Ez annak is köszönhető, hogy valószínűleg mint a Duolingo-t egyből felismeri az AI, hogy az a frissítésekhez tartozik még ha magyar nyelvű is az e-mail.
A felület is sokat változott a régihez képest, mivel mostantól a küldőnek láthatjuk a profilképét (ha be van neki beállítva), ha pedig nincs, akkor személyes emailek esetében a küldő kezdőbetűjét láthatjuk, míg a többinél az AI kitalálja hogy milyen ikont rakjon ki.
Ha pedig megnyitunk egy emailt, akkor mostantól néhány emailt visszamenőleg is láthatjuk a küldőtől.
Amit viszont nem tudtam kipróbálni, az a okosüzenet, amivel egyből visszatudnánk válaszolni az emailt küldő személynek.
Szóval a felület szokatlan, de egyben hasznos is.

„Okosabb” Siri, ami tud Magyarul is egy kis trükkel
Nos, a “nagy” angoltudásommal megnéztem az új Siri2-t is. Amikor előhozzuk az új Siri-t, akkor egy új képernyőkeretes effekttel jön elő, ami ha beszélünk, akkor vastagabb lesz.

Nekem ugyanazokkal a parancsokkal amiket szoktam használni, ugyanúgy válaszolt, de továbbá se “tud” magyarul. Ami újdonság, hogy mostantól írhatunk is a Siri-nek, ha kétszer vagy hosszan kattintunk a navigációs sávot.

Ami más újdonság még, hogy összekapcsolhatjuk a ChatGPT fiókunkat a Siri-vel, így amit a Siri nem tud, akkor átirányít minket a ChatGPT-hez. Ami ilyenkor hasznos, hogy így már tulajdonképpel magyarul is írhatunk neki, mert akkor a ChatGPT tud rá válaszolni. Amit azonban fontos megjegyezni, hogy ugyanúgy felállnak a ChatGPT-s korlátok, így nem írhatunk neki sokszor, hacsaknem fizetunk elő a fizetős ChatGPT-re. Viszont ha hihetünk a pletykáknak, akkor hamarosan már a Google Geminit is összetudjuk a Siri-vel kapcsolni, de majd ez a WWDC25-ös rendezvényen kiderül.
Játszótér/Genmoji
Játszótér
Szóval az Apple Intelligencia legnagyobb újdonságát hagytam a végére persze, az a Playground (avagy Játszótér). Ez egy külön alkalmazás, amiben képeket tudunk generálni, akár egy kontaktunkról is.
Azt kell tudni, hogy tudtommal jelenleg nincsen limit, így bármennyi képet tudunk generálni, akár egy képből százat is. Ami azonban fontos, hogyha megtetszik nekünk egy kép, akkor kattintsuk a kész gombra, hogy elmentse az alkalmazás a képünket. Valamint ha sokat generálunk, akkor hamarabb fog merülni a telefonunk, valamint felforrósodhat.
Szóval én a játszótérnek egy külön bejegyzést szeretnék szentelni, mivel ez egy külön téma, valamint a Google képgeneráltorával fogom összehasonlítani.
Tárgy eltávolító
Szóval… Ha van egy olyan képünk, amiben belelóg egy tárgy, vagy egy ember, akkor mostantól azt is eltudjuk könnyen távolítani a képszerkesztőben. Azonban erre is egy külön bejegyzést szeretnék szentelni, mivel kellenek majd nekem anyagok, valamint összehasonlítom a Google Fotók tárgy eltávolítójával.
Vizuális Intelligencia
A vizuális intelligencia igazából úgy működik, mint a Google Lens, azonban elérni a vezérlőközpontból lehet, valamint az iPhone 16 kameravezérlőjével. A képről lehet kérdezni a ChatGPT segítségével, valamint a tárgyakat felismeri a Google segítségével.

És amire mindenki várt még én is, az a Genmoji
Megmondom az őszintént Nektek, hogy azért nem bírtam ki áprilisig az egészet, mivel már annyira kíváncsi voltam erre a funkcióra, hogy nem tudtam várni rá többet..
Szóval az emoji választónál megjelent egy új gomb, amivel tudunk nagyszerű Apple stílusú emojikat generálni, bármilyent és bármennyit. Azonban itt is feláll az, hogy egy idő után ha sokat generálunk egyszerre, akkor jobban merül a telefonunk, valamint fel fog forrósodni.
Itt annyi a fontos még, hogyha ugyancsak megtetszik nekünk egy legenerált emoji, akkor egyből kattintsunk a hozzáadás gombra, mivel akkor menti automatikusan az emojit a matricák közé.
Ami viszont nem meglepő, hogy nem sok alkalmazás nem tudja kezelni a legenerált emojikat. Például a Discord nem is érzékeli, így nem tudjuk elküldeni a saját emojinkat még képként sem. A Messenger képként kezeli, szóval ott eltudjuk küldeni. Az iMessage pedig emojiként kezeli, ami nem meglepő, valamint a Jegyzetek alkalmazás is emojiként tudja kezelni.
Végül az e-mail alkalmazás is emojiként tudja kezelni, de ha mondjuk egy másik eszközről vagy alkalmazáson belül nézzük az elküldött emojikat, akkor összetömörített png képként fog megjelenni.
Én megkértelek titeket Instagramon, hogy írjatok nekem ötleteket, hogy milyen emojikat generáljak. Szóval akkor be is mutatom őket.
(Kocsi)
Kezdjük a kocsival, amit Blackhu írt. Az emojit tökéletesen legenerálta, egyből kék színt adva neki.

(DomRoaft)
Szonja javaslatára megpróbáltam legenerálni a tökéletes DomRoaft emojit. Nos nem meglepő módon a Genmoji nem tudta értelmezni ezt a kérést.

(Minecraft témájú tégla)
De mivel Szonja írta mellé, hogy vagy ami kapcsolódik a Minecrafthoz, így akkor megpróbáltam egy egyszerű Minecraft emojit létrehozni. Sikertelenül… Viszont nem adtam fel, és a Pixel hatású téglát már engedte létrehozni.

(Zsebóra)
És megkértem a ChatGPT-t, hogy írjon 5 random tárgyat, szóval nézzük. A zsebórát szerintem jól generálta.

(Fejhallgató)
Na ez eléggé érdekesen sikeredett, generált egy piros fejű emojit, amire tett fejhallgatót.

(Fémkulacs)
A fémkulacs is szerintem tökéletes lett.

(LED-es billentyűzet)
Na ez eléggé furcsán sikerült.. Igazából egy négyzetalakú billentyűzetet generált le, ami nem is LED-es.

De én nem adtam fel, megnéztem a sima billentyűzetet is, ami nem lett rossz.. De azért maradok az alap billentyűzet emojinál.

(Rubik-kocka)
Na ez nem is volt rossz ötlet a ChatGPT-től, igazából ez egy magyar hungarikum tárgy. Na szóval.. Sajnos viszont nem értette meg, pedig azért a nagyvilágba népszerű a Robik-kocka… Szóval sajnos ezt skipelnem kellett..
Mi történik azután, ha visszaállítjuk Magyar nyelvre az eszközt?
Szóval az átfogalmazót teljesen elfelejthetjük ugye. Az email alkalmazás újra a régi lesz. Az új Sirit is elfelejthetjük (Bár az új kinézete megmarad egy pár percig, utána a régi lesz). Ami még elveszik, az a Siri általi ChatGPT támogatás, így akkor a Siri nem tudja a ChatGPT-t előhívni.
Ami megmarad viszont az a tárgy eltávolító, így azt magyarul is lehet használni.
A Genmoji és Játszótér támogatás viszont eltűnik, az utóbbi alkalmazása megmarad, de hibaüzenetet fog kiírni, hogy még nem támogatott a magyar nyelv.
A vizuális intelligenciára pedig azt írja, hogy “ez az eszköz nem támogatott”, miközben pedig támogatva lenne az eszköz. Sőt! A parancsikonokat se tudjuk kitenni a vezérlőpultban magyar nyelv alatt, ami érdekes, de hát tudjuk milyen az Apple….
Ha pedig visszaállítjuk a támogatott nyelvre, akkor újra le kell töltenünk a szükséges fájlokat, mondjuk így ez bugosan működik.
Összegzés
Véleményem szerint jó lesz, de azonban még jobb lesz, ha lesz hozzá magyar támogatás. Különösen tetszenek az effektek, valamint hogy jelenleg bármennyi képet tudunk generálni. De igazból kíváncsi leszek, hogy összehasonlítva az Apple vagy a Google fog-e győzni 😀 Természetesen hamarosan lesz a WWDC25, és ott talán még több AI-s dolgot fognak mondani.
Mindenesetre pedig ezért nem éri meg a bétát feltenni, mivel magyar felhasználóként max a genmojit lehet kihasználni, valamint a képgenerálást.